Autor:MLK
  29.11.2015 godz. 15:26

3:0 dla Mistrza

W zaległym spotkaniu 2. kolejki PGE Atom Trefl Sopot zagrał z SK bankiem Legionovią Legionowo. To starcie Mistrza i Wicemistrza Młodej Ligi Kobiet ubiegłego sezonu.

Niedzielny mecz rozpoczął się od równej gry obu zespołów. SK bank Legionovia wypracowała dwupunktową przewagę. Na drugą przerwę techniczną siatkarki schodziły przy stanie 14:16. W kolejnych akcjach Atomówki doprowadziły do remisu po 18. W końcówce tej odsłony gospodynie wyszły na prowadzenie przy stanie 23:22. Ostatecznie wygrały set 25:23.

Druga partia to bardzo skuteczna gra podopiecznych trenera Piotra Mateli, które szybko odskoczyły rywalkom na 6:0. W dalszej części spotkania siatkarki drużyny gości zmniejszyły stratę doprowadzając do wyniku 12:9. PGE Atom Trefl Sopot kontrolował jednak grę do końca tej odsłony. Szybko zyskał 8-punktową przewagę (20:12) i zwyciężył 25:16.

Trzeci set to nieco lepsza dyspozycja podopiecznych trenera Wojciecha Lalka. Na pierwszej przerwie technicznej gospodynie prowadziły 8:3. Kilkupunktową przewagę Atomówki utrzymywały przez całą partię (16:10, 21:17). Sopocianki nie oddały prowadzenia do końca spotkania. W tej odsłonie wygrały 25:18.

PGE Atom Trefl Sopot vs SK bank Legionovia Legionowo 3:0 (25:23, 25:16, 25:18). MVP meczu została Daria Szczyrba.