Autor:MLK
  05.12.2015 godz. 13:34

Atomówki ponownie wygrywają bez straty seta

Początek meczu to dobra gra obu zespołów. Z czasem siatkarki z Sopotu zyskiwały przewagę. Podopieczne trenera Piotra Mateli odskoczyły rywalkom na 4 oczka (17:21). Gospodynie nie potrafiły odwrócić losów tej odsłony. Końcówka należała do Atomówek, które przy stanie 18:22 nie pozwoliły już na zdobycie punktu zawodniczkom z Legionowa. Wynik 18:25.

Druga odsłona była podobna do pierwszej. Na początku walka punkt za punkt (1:1, 2:3). W dalszej części partii lepiej prezentowały się siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot. Podopieczne trenera Wojciecha Lalka na pierwszą przerwę techniczną schodziły ze stratą 6 punktów (2:8). Przy stanie 11:18 Atomówki całkowicie przejęły inicjatywę i odskoczyły rywalkom na kolejnych 5 oczek (11:23). Set zakończył się wynikiem 13:25.

Trzecia partia nieco lepiej zaczęła się dla sopocianek, które na pierwszą przerwę techniczną schodziły prowadząc jednym punktem (7:8).  SK bank Legionovia Legionowo zdołał wyrównać stan rywalizacji (9:9). Atomówki zdobyły najpierw dwupunktową przewagę, którą szybko powiększyły do sześciu oczek (16:18,16:22). W końcówce siatkarki pod wodzą trenera Wojciecha Lalka odrobiły 4, a następnie 5 punktów (20:22, 22:23). Ostatecznie lepsze okazały się jednak zawodniczki z Sopotu, które zwyciężyły do 22.

SK bank Legionovia Legionowo vs PGE Atom Trefl Sopot 0:3 (18:25, 13:25, 22:25).

W pozostałych spotkaniach grupy A Budowlani Łódź pokonali bez straty seta PTPS SAF-Holland Piła, a Chemik Police wygrał 3:1 z KS PAŁAC Bydgoszcz.

W grupie B Tauron MKS Dąbrowa Górnicza wygrał 3:0 z KSZO Ostrowiec. Mecz Impel Wrocław vs Developres SkyRes V LO Rzeszów zakończył się zwycięstwem gospodyń 3:2. Muszyna Wisła Kraków przegrała 1:3 z BKS Aluprof Bielsko-Biała.