Autor:Impel, Redakcja; fot. Impel
  09.01.2016 godz. 19:12  |   0

Impel Wrocław nowym liderem grupy B

Zawodniczki Impelu Wrocław nie dały szans zespołowi Muszyny Wisły Kraków w 9. kolejce Młodej Ligi Kobiet. W niecałą godzinę pokonały rywalki 3:0 i zostały liderkami grupy B.

Wrocławianki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie. Po asie serwisowym Barbary Cembrzyńskiej prowadziły 4:1, a wkrótce już 9:3, co wyrażało znaczną przewagę Impelu w każdym elemencie gry. Wiślaczki pokazały ząb przy ataku Weroniki Wojdyły, ale przewaga biało-zielonych wciąż była znaczna (16:10). Kiedy as Alekandry Sochackiej doprowadził do piłki setowej dla wrocławianek, wydawało się, że następna akcja zakończy pierwszego seta. Kolejne cztery punkty zdobyły jednak siatkarki gości. Autowa zagrywka Gabrieli Sowy skończyła dobrą passę krakowianek i gospodynie wygrały tę partię 25:20.

W barwach Impelu pojawiły się Karolina Piśla i Magdalena Gryka, zawodniczki, które mają za sobą występy w ORLEN Lidze. Właśnie po ataku Karoliny Impel wyszedł na prowadzenie 5:2 w drugim secie. Dalej trwał napór gospodyń, które szybko osiągnęły znaczącą przewagę (13:3) i wysoko wygrały partię 25:10. W ekipie wrocławianek szczególnie dobrze grała na środku ataku Sonia Flendrich. Natomiast siatkarki Muszyny Wisły były cieniem zespołu, który w poprzedniej kolejce pokonał drużynę z Rzeszowa. Co ciekawe, trener krakowianek Dariusz Pomykalski ani razu w całym meczu nie poprosił o przerwę w grze.

Dwa błędy Impelu i wynik 0:2 na rozpoczęcie trzeciego seta zwiastowały namiastkę walki. Zawodniczki Muszyny Wisły trochę otrząsnęły się z niemocy i w środkowej części seta przegrywały tylko 10:13 (na tym etapie w dwóch poprzednich partiach było już „pozamiatane”). Jednakże dwa asy Aleksandry Sochackiej oraz skuteczny atak i blok Barbary Cembrzyńskiej rozwiały niewielkie nadzieje gości. As wybranej na MVP spotkania Karoliny Piśli postawił kropkę nad „i” (25:13).

Wrocławianki pewnie wygrywając 3:0, wskoczyły na pozycję lidera grupy B Młodej Ligi Kobiet. Prowadzące do tej pory siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza przegrały u siebie 0:3 z drużyną Developres SkyRes V LO Rzeszów. Rzeszowianki w pierwszym secie kompletnie rozbiły zawodniczki gospodarzy, zwyciężając do 14. Kolejne sety były już wyrównane, lecz oba wygrał (do 23 i 21) Developres, który także przeskoczył w tabeli dąbrowianki – traci punkt do Impelu i o punkt wyprzedza Tauron MKS. Trzeci mecz w grupie B, pomiędzy Aluprofem BKS Bielsko-Biała a KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, odbędzie się w niedzielę (10.01).

W grupie A Młodej Ligi Kobiet w sobotę odbyły się dwa spotkania. W Bydgoszczy KS Pałac przegrał z PTPS SAF – Holland Piła 2:3 (25:18, 18:25, 25:21, 23:25, 12:15), a w Policach Chemik uległ 1:3 (25:18, 20:25, 17:25, 23:25) SK bank Leionovii Legionowo.