Autor:BKS Aluprof, fot. BKS Aluprof
  10.01.2016 godz. 18:33  |   0

BKS Aluprof Bielsko-Biała pewny gry w play-off

W przedostatniej kolejce grupy B siatkarki BKS Aluprofu Bielsko-Biała pokonały 3:1 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i zapewniły sobie awans do play-off z czwartej lokaty.

W 9. kolejce Młodej Ligi Kobiet bielszczanki podejmowały KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W pierwszym meczu tych drużyn po pięciosetowej walce lepsze były siatkarki KSZO, ale wówczas w ich szeregach grało kilka zawodniczek z pierwszej drużyny. Do Bielska-Białej siatkarki prowadzone przez Barbarę Bawoł dojechały tylko w ośmioosobowym składzie i bez żadnych siatkarek występujących w ORLEN Lidze. Inaczej sytuacja wyglądała w bielskiej drużynie, w której wystąpiły aż trzy siatkarki z pierwszego zespołu: Koleta Łyszkiewicz, Natalia Strózik i Emilia Mucha.

Pierwsza odsłona spotkania należała do ekipy gości. Zawodniczki z Ostrowca już na początku seta zyskały kilkupunktową przewagę, którą utrzymały do końca. Przyjezdne miały nawet sześć punktów przewagi (19:13). Gospodynie zdołały zbliżyć się na trzy punkty (16:19), ale nie udało im się zniwelować strat i przegrały 21:25. Trener Grzegorz Kosatka szukał optymalnego ustawienia zespołu i znalazł je na początku drugiej partii, w której zamiast Kolety Łyszkiewicz zagrała Wiktoria Szumera.

Początek drugiego seta należał jeszcze do przyjezdnych, które prowadziły 6:2, lecz BKS Aluprof wyrównał na 6:6 i choć stracił za moment trzy punkty z rzędu, to wkrótce znów toczył wyrównaną walkę. W końcówce partii lepsze okazały się gospodynie, które wygrały 25:23.

Trzeci set ponownie nieco lepiej rozpoczęły siatkarki KSZO, ale podopieczne trenera Grzegorza Kosatki szybko uspokoiły swoją grę. Ostrowianki nie dawały za wygraną i wyszły na prowadzenie 16:12. Pięć punktów z rzędu zdobytych przez BKS Aluprof dało mu prowadzenie 17:16, którego młode bielszczanki nie oddały już do końca i zwyciężyły 25:20.

Czwarty set to już popis gry bielskiego zespołu, który prowadził niemal od początku do końca. Wygrana 25:17 przyszła im zdecydowanie łatwiej niż w poprzednich setach.