Autor:Katarzyna Nowakowska
  14.01.2016 godz. 18:39  |   0

Młode siatkarki piszą o Młodej Lidze Kobiet – debiut Katarzyny Nowakowskiej

Jesteś młodą siatkarką i czujesz w sobie talent, masz zacięcie dziennikarskie, a może tylko chcesz spróbować swych sił jako reporterka? Zapraszamy do współpracy, aby portal Młodej Ligi Kobiet był atrakcyjniejszy i jeszcze bardziej Wasz, o Was i dla Was.

Może niektóre z Was chciałyby zajmować się dziennikarstwem nieco poważniej, niektóre może tylko dla zabawy – zapraszamy wszystkie mające ochotę napisać np. relację ze spotkania, reportaż z wyjazdu na mecz lub wywiad z koleżanką. Skontaktujcie się z nami i z chęcią rozpoczniemy współpracę. Jeśli przyślecie tekst, zajmiemy się jego zredagowaniem, korektą i zamieścimy na portalu Młodej Ligi kobiet.

Dziś na pierwszy ogień Katarzyna Nowakowska z Impelu Wrocław i jej relacja z meczu tej drużyny z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza.

To był bardzo ważny mecz dla drużyny Impelu Wrocław, która walczyła o utrzymanie pierwszego miejsca w grupie przed fazą play-off. Już pierwszy set pokazał jednak, że nie będzie łatwo. Wrocławianki popisywały się w polu serwisowym, jak i w bloku, lecz dąbrowianki grały dobrze w obronie i ataku. Po bardzo wyrównanej walce siatkarki Impelu wygrały 25:23.

Drugi set był zupełnie inny. Wrocławianki od początku miały problemy z przyjęciem zagrywki, jaki i z blokiem. Na wzmocnienie przyjęcia za Barbarę Cembrzyńską weszła Magdalena Nowak, ale nie przyniosło to zamierzonego efektu. Poważnym problemem Impelek był szczególnie nieszczelny blok, który uniemożliwiał im ustawienie obrony. Siatkarki z Dąbrowy Górniczej wygrały drugą partię 25:21.

Kolejnego seta wrocławianki zaczęły bardzo dobrymi zagrywkami, szczególnie w wykonaniu Anny Śmidowicz, co pozwoliło odrzucać rywalki od siatki i ustawiać odpowiednio blok. W połowie tej partii kontuzji doznała przyjmująca Impelu Aleksandra Sochacka, która przy ataku skręciła kolano. W jej miejsce na boisku pojawiła się Sonia Flendrich. Cale to dramatyczne zdarzenie nie wybiło wrocławianek z rytmu i wygrały seta 25:19.

Mogłoby się wydawać, że czwarta część spotkania może być już tylko formalnością w dopełnieniu sukcesu Impelu, ale siatkarki Tauronu MKS do końca nie odpuszczały. Kiedy jednak prowadziły 19:17, w niechlubnej roli głównej wystąpiła druga z grających w tym meczu Aleksandrii Sochackich, tym razem z Dąbrowy. Za dyskusje z sędziną otrzymała czerwoną kartkę, dzięki czemu wrocławianki zdobyły punkt, a później już górowały w końcówce seta i wygrały 25:22.

- Ten mecz był dla nas wszystkich bardzo trudny. Były wzłoty i upadki, ale ostatecznie to my zwyciężyłyśmy i to jest najważniejsze. Zaczęłyśmy nie najlepiej, ale na szczęście wszystko skończyło się po naszej myśli. To zwycięstwo jest dla nas bardzo cenne. Daje nam awans do dalszej fazy z pierwszego miejsca. Bardzo ciężko pracowaliśmy wszyscy na ten sukces – powiedziała atakująca Impelu Wrocław Sandra Mielczarek, którą poprosilismy o krótką rozmowę.

- Zostałaś uznana za MVP meczu, ale może było coś, co ci dzisiaj wyjątkowo nie wychodziło?

- Ewidentnie nie mogłam wstrzelić się z zagrywką, na szczęście w kluczowych momentach jednak nie zawodziłam w tym elemencie.

- Czy dużym osłabieniem jest dla was strata czołowej przyjmującej Oli Sochackiej?

- Jej kontuzja to cios dla całej drużyny. Ola jest zawodniczką, która zawsze walczy do końca i motywuje nas wszystkich do działania. Wielokrotnie wygrywałyśmy mecze dzięki niej, dlatego bez niej czeka nas bardzo trudny okres. Mamy nadzieję, że wyjdzie z tego jak najszybciej.