Autor:PGE Atom Trefl, JG; fot. PGE Atom Trefl
  16.01.2016 godz. 16:51  |   0

PGE Atom Trefl Sopot lepszy od Pałacu Bydgoszcz

W ostatniej kolejce meczów grupy A Atomówki po raz drugi w fazie zasadniczej pokonały bydgoski Pałac. Po niespełna dwugodzinnej walce wygrały 3:1 (23:25, 25:14, 25:19, 25:16).

Mecz od początku przebiegał pod dyktando Atomówek, za wyjątkiem końcówki pierwszego seta. Pozostałe części potyczki to dobra i konsekwentna gra sopocianek.

Pierwsza partia rozpoczęła się od wyrównanej gry, lecz to sopocianki obejmowały prowadzenie, dobrze grając blokiem. Bydgoszczanki po raz pierwszy wyszły na prowadzenie z remisu 12:12, kiedy kontrę skutecznie skończyła Jagoda Maternia. Szybko odpowiedziała jednak Łukasik i po chwili Atomówki dyktowały warunki na boisku. Dobra gra w kontrze i zagrywka oraz czujność w bloku pozwoliły podopiecznym trenera Piotra Mateli odskoczyć na kilka punktów. Bydgoszczanki jednak nie odpuszczały i w końcówce zniwelowały straty. Udany atak Materni dał im zwycięstwo do 23.

Drugą partię gospodynie rozpoczęły od trzypunktowej przewagi. Bydgoszczanki szybko jednak złapały kontakt, a nawet wyszły na prowadzenie. W zespole sopockim pojawił się problem z przyjęciem zagrywki, przez co trudniej było skutecznie wykończyć pierwszą akcję. Atomówki zdołały jednak odzyskać prowadzenie (12:10) przy dobrej zagrywce Michaliny Sikory, a kolejne dwa punkty przewagi dołożyły przy zagrywce Dominiki Mras (wybranej na MVP spotkania). Końcówka seta już w zupełności należała do sopocianek, które nie pozwoliły zdobyć przeciwniczkom żadnego punktu od stanu 16:14.

W kolejnej partii sopocianki szły za ciosem i szybko prowadziły 6:2. Póxniej cały czas kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Dobrze zagrywała Joanna Grzmocińska, a skutecznie w ataku grały Łukasik i Monika Fedusio, kilka punktów dołożyła też Sikora. Atomówki, wśród których pojawiła się Natalia Lijewska, po raz pierwszy występując przed własną publicznością, spokojnie utrzymywały kilkupunktową przewagę.

Czwartego seta znów lepiej rozpoczęły Atomówki, które szybko odskoczyły na 5 oczek. Trener Rafał Gąsior jeszcze próbował zmianami składu drużyny ratować wynik, lecz niemoc w ataku i mnóstwo błędów uniemożliwiało bydgoszczankom nawiązanie walki.

PGE Atom Trefl Sopot jeszcze przed tym spotkaniem zapewnił sobie drugie miejsce w końcowej tabeli grupy A. W play-off zmierzy się się z trzecią ekipą grupy B, Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza. Natomiast siatkarki Pałacu Bydgoszcz, zajmujące czwartą lokatę, ostatnią dającą prawo gry w play-off, wciąż nie są pewne awansu. Wyprzedzają bowiem tylko o 2 punkty Legionovię Legionowo, przed którą ostatni mecz dopiero w następną sobotę (23 stycznia). Zespół ten może więc jeszcze wyprzedzić bydgoszczanki, choć podejmie najsilniejszy zespół, Budowlanych Łódź, który zapewnił już sobie wygranie grupy, a w dziewięciu dotychczasowych potyczkach poniósł tylko jedną porażkę (w grudniu 0:3 z... Pałacem w Bydgoszczy).

W drugim dzisiejszym meczu tej grupy sezon zakończyły siatkarki PTPS SAF - Holland Piła, przegrywając 0:3 (17:25, 18:25, 19:25) z Chemikiem Police. Policzanki zrewanżowały się więc za porażkę 2:3 u siebie w połowie listopada. Chemik zajął trzecie miejsce i w ćwierćfinale Młodej Ligi Kobiet bedzie rywalizował z Developresem SkyRes V LO Rzeszów.