Autor:Jarosław Gniadek; fot. Budowlani
  20.02.2016 godz. 19:09  |   0

Budowlani Łódź i Legionovia Legionowo zagrają w finałach Młodej Ligi Kobiet

Legionovia po raz drugi pokonała Impel Wrocław, a siatkarki Budowlanych Łódź powtórnie wygrały z BKS Aluprofem PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Oba zwycięskie zespoły awansowały do turnieju finałowego młodzieżowych mistrzostw Polski.

Siatkarki Budowlanych Łódź. Dzisiaj zwyciężyły tak jak w piątek 3:0 nad BKS Aluprofem PROFI CREDIT, rozbijając bielszczanki w setach do 17, 7 i 11! Łodzianki wygrały rywalizację w play-off 2-1 i teraz czekają z zainteresowaniem na rozstrzynięcie zmagań w Rzeszowie, gdzie jutro odbędzie się trzeci, decydujący mecz Developres SkyRes V LO Rzeszów – Chemik Police. W półfinale turnieju Final Four łodzianki spotkają się właśnie ze zwyciężczyniami w tej parze.

We Wrocławiu siatkarki Impelu przystępowały do drugiej potyczki z Legionovią z nadzieją na rewanż za przegraną przed tygodniem na wyjeździe. Ponownie jednak lepsze okazały się zawodniczki z Legionowa i zwyciężyły 3:2. Gospodynie minimalnie wygrały dwa sety (pierwszego i czwartego) po zaciętej walce, do 23 i do 25. W pozostałych partiach wyraźnie górą były podopieczne trenera Wojciecha Lalka, wygrywając do 18 i 16 oraz w tie-breaku do 6. W półfinale młodzieżowych mistrzostw Polski Legionovia zmierzy się z PGE Atomem Treflem Sopot, który wczoraj po raz drugi pokonał Tauron MKS Dąbrowa Górnicza.