Autor:Jarosław Gniadek; fot. PGE Atom Trefl
  01.03.2016 godz. 14:39

Przedstawiamy finalistki sezonu MLK: PGE Atom Trefl Sopot i Legionovia Legionowo


Już jutro w Krapkowicach rozpoczyna się finałowy turniej Młodej Ligi Kobiet. Przedstawiamy drużyny uczestniczące w decydującej walce o medale młodzieżowych mistrzostw Polski.

W środę w półfinałach zmierzą się: Budowlani Łódź z Developresem SkyRes V LO Rzeszów o godz. 15 i PGE Atom Trefl Sopot z Legionovią Legionowo o godz. 17.30. W czwartek mecz o trzecie miejsce odbędzie się o godz.13.30, a finał o 16.30.

Poniżej przedstawiamy drużyny drugiej pary półfinałowej.

 

PGE ATOM TREFL SOPOT

W fazie grupowej – 2. miejsce w grupie A, za Budowlanymi Łódź; 7 zwycięstw – 3 porażki (sety 24:13).

W play-off – z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 na wyjeździe, 3:0 u siebie.

Przed rokiem – złoty medal.

Trener Piotr Matela o swoim zespole: - Drużyna się zmieniła po poporzednim sezonie. Odeszło sześć podstawowych zawodniczek: Justyna Zemlik, Dominika Mikołajewska, Magdalena Damaske, Klaudia Kulig, Katarzyna Urbanowicz i Julia Piotrowska. Ten sezon zaczynaliśmy w niemal całkowicie zmienionym zestawieniu. Początki nie były łatwe, ale ciężka praca przyniosła efekty, mimo małych potknięć.

Najbardziej zadowolony jestem z dwóch rzeczy. Przede wszystkim z zespołowości. Nie ma w drużynie indywidualności, tylko jest grupa i każda z dziewczyn stoi murem za koleżanką i sama może liczyć na ich wsparcie. Druga sprawa to waleczność i umiejętność wychodzenia z trudnych sytuacji. Trudno wymienić kogoś, kto mółby być takim koniem pociągowym ekipy w turnieju, kto brałby na siebie ciężar gry w trudnych momentach. Do tej pory w każdym meczu kto inny się okazywał takiimi siatkarkami, bo różne dziewczynę na to stać. Nawet libero, która przyjmując ciężar gry w obronie i przyjęciu daje możliwość przyjmującym skupienia się na ataku.

Trener Piotr Matela o półfinałowym rywalu: - Przez dwa sezony Młodej Ligi Kobiet mieliśmy możliwość kilkkukrotnie się spotkać, ale w różnych składach. W obecnych rozgrywkach dwa razy wygraliśmy z Legionovią, ale teraz ten zespół pewnie znowu się zmieni. Nie do końca wiem, kogo oczekiwać w tej ekipie w Krapkowicach. To jednak mocny zespół, może nawet faworyt tych rozgrywek.

 

LEGIONOVIA LEGIONOWO

W fazie grupowej – 4. miejsce w grupie A, za Budowlanymi Łódź, PGE Atomem Treflem Łódź i Chemikiem Police; 3 zwycięstwa – 7 porażek (sety 17:22).

W play-off – z Impelem Wrocław 3:0 u siebie, 3:2 na wyjeździe.

Przed rokiem – srebrny medal.

Trener Wojciech Lalek o swoim zespole: - Niestety, nie jedziemy do Krapkowic w optymalnym składzie. Jutro Legionovia ma także mecz w Pucharze Polski z PTPS Piła. Nasze kluby się nie dogadały i nie udało się go przełożyć. Wiele dziewczyn z pierwszego zespołu może grać w Młodej Lidze, ale musieliśmy podzielić kadrę. Mam więc drużynę złożoną przede wszystkim z juniorek i dwie starsze zawodniczki: Malwinę Smarzek i Igę Chojnacką, których pomoc jest bardzo istotna. W tej sytuacji mamy więc najmłodszyą ekipę w turnieju finałowym. Dziewczyny są jednak mistrzyniami Polski juniorek sprzed roku i wsparte wspomnianą dwójką postarają się walczyć na równi z rywalkami w turnieju. Ich siłą jest ambicja. To dziewczyny jeszcze nie znudzone grą i z pewnością dadzą z siebie wszystko, a potrafią też już sporo.

Trener Wojciech Lalek o półfinałowym rywalu: - Przegraliśmy z sopociankami oba mecze w fazie grupowej i będziemy musieli coś na nie wymyślić. Uważam Atom za faworyta, ale chcemy to zmienić na boisku. Atom to bardzo dobra drużyna pod względem taktycznym. Fantastycznie broni, bardzo trudno było nam skończyć piłkę. Dziewczyny wybierały wszystko w polu, a na siatce też były mocne, atakują po kierunkach i mają rozegranie kombinacyjne.

 

POWIĄZANE INFORMACJE

Newsletter