Autor:Jarosław Gniadek; fot. Piotr Sumara
  14.03.2016 godz. 14:34

Medalistki Młodej Ligi Kobiet powalczą o kolejne trofea


Wiele siatkarek, które w barwach PGE Atomu Trefla Sopot i Legionovii Legionowo zdobyły medale Młodej Ligi Kobiet wystąpi w finałowych zawodach mistrzostw Polski juniorek.

Drużyna LTS Legionovii Legionowo, której skład w znacznej mierze pokrywał się z ekipą, która na początku marca wywalczyła w Krapkowicach trzecie miejsce w Młodej Lidze Kobiet, wygrała turniej półfinałowy mistrzostw Polski juniorek. Siatkarki trenera Wojciecha Lalka w zawodach, których Legionovia była gospodarzem, pokonały kolejno: 3:0 MKS Dąbrowa Górnicza, 3:1 MKS SAN-Pajda Jarosław i 3:2 Pałac Bydgoszcz, który także awansował do turnieju finałowego. Z młodoligowej ekipy Legionovii wsytąpiły: Katarzyna Jędrzejewska, Aleksandra Rasińska, Milena Paszyńska, Alicja Grabka, Aleksandra Omelaniuk, Adrianna Adamek oraz Barbara Zakościelna, Adrianna Wysocka, Julia Skowron, Katarzyna Salamonik, Magdalena Dąbrowska, Katarzyna Niderla i Joanna Wrońska.

Turniej w Poznaniu wygrał Trefl Orzeł Malbork (awans zdobył też UKS ZSMS Poznań) z Moniką Fedusio i Michaliną Sikorą w składzie. Siatkarki te w barwach PGE Atomu Trefla Sopot sięgnęły po złoto Młodej Ligi Kobiet.

Z pozostałych turniejów półfinałowych awans do finałów zdobyły drużyny – w Warszawie: UKS SMS Szóstka Mielec i Impel Wrocław; w Pile: PTPS Piła i BKS Bielsko-Biała.

Turniej finałowy MP juniorek odbędzie się 13-17 kwietnia w Luboniu, a tytułu mistrzowskiego bronić będzie LTS Legionovia Legionowo.

POWIĄZANE INFORMACJE

Newsletter