Autor:Jarosław Gniadek; fot. BKS
  16.09.2016 godz. 12:13

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała przed nowym sezonem Młodej Ligi Kobiet U23


BKS PROFI CREDIT Bielsko-biała, ósma drużyna poprzedniego sezonu, jest już po sprawdzianach w dwóch turniejach przed rozgrywkami Młodej Ligi Kobiet U-23.

 

BKS PROFI CREDIT jak wiele innych zespołów rozpoczął przygotowania do nowego sezonu 8 sierpnia, a więc dokładnie dwa miesiące przed startem rozgrywek. Od 15 sierpnia bielszczanki trenowały na dziesięciodniowym obozie w Myślenicach. Teraz ćwiczą u siebie i sprawdzają formę w meczach sparingowych. - Uczestniczyliśmy w dwóch turniejach. W pierwszy weekend września w Siewierzu i w drugi w Mysłowicach. W obu rywalizowaliśmy z zespołami drugoligowymi. W Siewierzu zagraliśmy całkiem przyzwoicie i sam byłem zaskoczony, że poszło nam tak dobrze, zajęlismy drugie miejsce. W drugim turnieju wypadliśmy gorzej, rywalki okazały się dla nas za silne. Szwankuje nam jeszcze parę rzeczy, przyjęcie zagrywki i końcowe fragmenty setów – opowiada trener BKS PROFI CREDIT Grzegorz Kosatka.

W Mysłowicach bielszczanki zajęły 6. miejsce, za Grupą Azoty PWSZ Tarnów, PLKS Pszczyna, Silesia Volley Mysłowice, MCKiS Jaworzno i AGH Kraków. Z zespołem z Pszczyny BKS jest jeszcze umówiony na mecz sparingowy 23 września, który ma być ostatnim sprawdzianem bielskiej ekipy.

Zespół oczywiście zmienił się między sezonami. Kilka siatkarek po maturze odeszło do innych klubów, przybyło sporo młodszych zawodniczek. - Z drużyny ubyły na przykład rozgrywająca Justyna Kubica i przyjmująca Aneta Wilczek, choć ta druga przeszła tylko do naszego pierwszego zespołu na pozycję libero – mówi trener Kosatka i dodaje: - Myślę, że drużyna podobnie jak w poprzednim sezonie powalczy o czołową ósemkę Młodej Ligi Kobiet a dalej zobaczymy, na kogo trafimy w play-off.

POWIĄZANE INFORMACJE

Newsletter