Autor:Jarosław Gniadek / BKS; fot. Impel
  08.10.2016 godz. 19:11  |   0

Sobota z Młodą Ligą Kobiet U23 – grupa B

W pierwszym spotkaniu grupy B sezonu 2016/17 Młodej Ligi Kobiet U23 siatkarki Impelu Wrocław kompletnie rozbiły rywalki z KSZO OSTROWIEC.

Nikt nie spodziewał się, że drużyna KSZO w nowym sezonie będzie należeć do potentaów rozgrywek i stać ją będzie na zagrożenie na przykład Impelowi. W inauguracyjnym meczu we Wrocławiu młode ostrowczanki zaprezentowały się jednak, delikatnie mówiąc, fatalnie. Siatkarki trenera Rafała Błaszczyka kompletnie je rozbiły, wygrywając 3:0, w setach do 15, 14 i do 5! Spotkanie trwało tylko 56 minut, a na jego najlepszą zawodniczkę (MVP) wybrano Sandrę Mielczarek, 18-letnią atakującą z Wrocławia.

W pozostałych dzisiejszych meczach 1. kolejki w grupie B MKS Dąbrowa Górnicza przegrała 2:3 (27:25, 25:18, 17:25, 23:25, 6:15) z BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała, a ŁKS Szkoła Gortata Łódź pokonała 3:1 (23:25, 27:25, 25:20, 25:16) Muszynę Proximę Kraków. Pierwszym liderem tabeli została drużyna Impelu Wrocław.

– Cieszy mnie wynik, bo ostatni mecz zespołu juniorskiego pozostawiał sporo do życzenia. Drużynę wzmocniliśmy Anetą Wilczek z pierwszej drużyny, która jednak zagrała na przyjęciu, a nie jak w seniorkach na libero – powiedział trener BKS Grzegorz Kosatka. – W pierwszych dwóch setach nie graliśmy skrzydłami. W zasadzie w czterech partiach graliśmy bardzo dobrze, jedynie przestój zdarzył nam się w drugim secie, który wyraźnie przegraliśmy. Tie-break należał już zdecydowanie do nas. Dziewczynom należy się pochwała za ten mecz.