Autor:JG / Impel; fot. Impel
  08.10.2016 godz. 21:09

Impel Wrocław – KSZO OSTROWIEC 3:0


Mocnym uderzeniem wrocławianki zainaugurowały Młodą Ligę Kobiet U23 w sezonie 2016/17, wysoko pokonując drużynę KSZO w trzech setach.

 

Już pierwsza partia rozpoczęła się od wysokiej przewagi gospodyń 8:1 po zagrywkach Sandry Mielczarek (MVP meczu, na zdjęciu z prawej, obok Dominika Jezierska). KSZO Ostrowiec zniwelował tę różnicę do trzech „oczek” (12:9). Z każdą akcją jednak Impelki się rozpędzały i doprowadziły, po ataku Barbary Cembrzyńskiej, do stanu 22:11. Po podwójnym bloku Magdaleny Ociepy i Sonii Flendrich na tablicy pojawił się rezultat 25:15.

Drugi set zaczął się od prowadzenia 3:0 ostrowczanek, ale wkrótce, po podwójnym odbiciu rozgrywającej Magdaleny Turek było już 4:4. Świetne zagrywki Cembrzyńskiej wyprowadziły Impel na prowadzenie 10:7 i obraz gry wrócił do tego, co działo się na parkiecie w pierwszej partii. Wrocławianki grały znakomitą zagrywką i jeśli nawet KSZO ją przyjmował, to nie wyprowadzał groźnego ataku lub się w nim mylił. Dynamicznym atakiem skończyła tę część gry (25:14) Barbara Cembrzyńska.

Młody zespół KSZO nie podniósł się już w tym spotkaniu po istnym bombardowaniu Impelek z zagrywki (w całym meczu 23 asy serwisowe gospodyń). Trzecia partia była najbardziej jednostronna i rezultat 11:1 zapowiadał szybki jej koniec. Po bloku Adrianny Wysockiej i Magdaleny Ociepy było już 20:5, a Adrianna Wysocka dodała jeszcze na zakończenie 4 asy serwisowe. Drużyna trenera Rafała Błaszczyka wygrała 25:5 i mecz 3:0.

– Dzisiaj zagrywka nam znakomicie „leżała”. Cieszymy się ze skutecznej gry i bardzo dobrej dyspozycji właśnie w tym elemencie. To nasz pierwszy mecz, więc oczywiście ważną rzeczą było zgranie się zespołu. Oczekujemy z niecierpliwością na kolejne spotkania. Dziś było OK, ale każdy mecz ma swoją osobną historię – powiedziała uznana za najlepszą siatkarkę meczu Sandra Mielczarek.

POWIĄZANE INFORMACJE

Newsletter