Autor:Atom Trefl / JG; fot. Atom Trefl
  09.10.2016 godz. 14:00  |   0

Atom Trefl Malbork - PTPS SAF-Holland Piła 0:3

Od porażki Atom Trefl Malbork rozpoczął rozgrywki Młodej Ligi Kobiet U23. Zespół prowadzony przez Tomasza Jodkę przegrał w sobotę 0:3 (14:25; 16:25; 20:25) z PTPS SAF-Holland Piła.

Drużyna powstała z fuzji malborskiego Orła oraz sopockiego Atomu Trefla i od początku spotkania widać było, że zespół wciąż jeszcze się „ogrywa”. Dziewczyny nerwowo rozpoczęły mecz, co skończyło się łatwą stratą dwóch punktów. Chwilę potem przytomnie pod siatką zachowała się Dagmara Dąbrowska, przebijając przechodzącą piłkę, dzięki czemu Atom doprowadził do wyrównania. Dalej jednak dobrze zorganizowane pilanki skrupulatnie zaczęły budować przewagę, by w kolejnych kilku minutach doprowadzić wynik do stanu 4:7. Trener Jodko szybko zareagował biorąc przerwę na żądanie, lecz nie wybiło to pilanek z rytmu.

Niewątpliwym atutem gości była zagrywka, zwłaszcza w wykonaniu Joanny Goworek, której pojawienie się w polu serwisowym powodowało zwiększanie punktowej zdobyczy PTPS. Zdeprymowane gospodynie miały problem niemalże w każdym elemencie gry. Brakowało dobrego przyjęcia, skończonych ataków, Atomówki nie potrafiły wykorzystać przewagi wzrostu i skutecznie zagrać blokiem. Do tego mnożyły się błędy. Przy stanie 9:16 trener Jodko ponownie poprosił o przerwę. Rozmowa z dziewczynami wniosła poprawę tylko na kolejne dwie piłki. Potem znowu do głosu doszły siatkarki z Piły, które powiększały przewagę. Przy stanie 12:23 Goworek zaserwowała drugiego asa i po chwili zespół PTPS cieszył się z pierwszego wygranego seta.

Druga partia także rozpoczęła się od szybkiego prowadzenia siatkarek Andrzeja Zapaśnika. Na zagrywce szalały Klaudia Goździk, Kaja Popczyk i Joanna Goworek. Dziury w malborskim bloku znajdowała Monika Warczygłowa. Po kwadransie było 8:16. Czasami Michalina Sikora próbowała dobrymi zagraniami poderwać Atom do gry, lecz za każdy zdobyty punkt malborski zespół był karcony dwoma. Druga odsłona zakończyła się przegraną.

W trzecim secie nastąpiła przemiana w grze Atomu Trefla. Pierwszy raz miejscowe siatkarki wyszły na prowadzenie. Sikora zagrywką odrzuciła pilanki od siatki, Dagmara Dąbrowska, Natalia Krupa i Julia Balewicz zaczęły kończyć ataki. Gdy malborski zespół prowadził 5:0 pilanki rozpoczęły pogoń. Atomówki za wszelką cenę próbowały utrzymywać przewagę. Ten niewątpliwie najlepszy moment gry gospodyń trwał krótko. Po remisie 9:9 pilanki odzyskały rytm gry i wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Dalsza część seta toczyła się albo punkt za punkt, albo na granicy remisu. Na siatce trwała zacięta walka przy przechodzących piłkach, ale częściej korzyści punktowe czerpał z niej zespół gości. Zbyt często posyłane w aut ataki nie pozwoliły gospodyniom zdobyć choćby jednego punktu i przegrały ostatniego seta 20:25.

MVP meczu została Joanna Goworek (PTPS SAF-Holland Piła). Nagrodę wręczył jej Koordynator PLPS ds. Młodej Ligi Kobiet Alojzy Świderek.