Autor:JG / KSZO; fot. KSZO
  22.10.2016 godz. 17:08  |   0

KSZO OSTROWIEC – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 1:3

Siatkarkom KSZO nie udało się wywalczyć pierwszych punktów w tym sezonie Młodej Ligi Kobiet U23. Ostrowczanki doznały drugiej porażki, tym razem u siebie z MKS DĄBROWA GÓRNICZA.

Drużyna KSZO przegrała z MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (25:23, 17:25, 15:25, 23:25). Pierwszy set to długa i przede wszystkim skuteczna pogoń ostrowczanek za rywalkami. Przy stanie 3:13, trener Iwona Kosiorowska miała już wykorzystane obie przerwy na żądanie, jej podopieczne jednak, głównie za sprawą świetnej gry Pauliny Stroiwąs, odrobiły straty. Doprowadziły do remisu po 23, a po chwili zwycięsko zakończyły partię po skutecznym bloku.

Drugi set miał podobny przebieg. Tym razem jednak dąbrowianki pozwoliły zminimalizować swą przewagę tylko do trzech punktów (17:20), po czym wygrały pięć kolejnych akcji.

W trzeciej partii gospodynie zatrzymały się już na 3 punktach i przeciwniczki odskoczyły na 8 oczek. Fatalną serię przerwała dopiero Cecylia Pietruszka (4:11). MKS tym razem już cały czas utrzymywał wysoką przewagę. Partię zakończył blok Aleksandry Dutki na Paulinie Nowak.

Czwarty set to nieustanna wymiana ciosów. Prowadzenie przechodziło z jednej strony na drugą. Zacięta walka trwała do samego końca. Przy piłce meczowej dla dąbrowianek Cecylia Pietruszka zaatakowała w siatkę i MKS wygrał 3:1.

Dzięki temu zwycięstwu dąbrowianki, prowadzone przez trenera Dariusza Sobieraja, awansowały na drugie miejsce w tabeli. Zamykają ją ostrowczanki, które jako jedyny zespół pozostaje jeszcze bez zdobyczy punktowej.