Autor:JG / Atom Trefl; fot. Atom Trefl
  22.10.2016 godz. 21:10  |   0

Atom Trefl Malbork – Budowlani Łódź 0:3

Siatkarki Atomu Trefla Malbork nadal bez punktu w rozgrywkach Młodej Ligi Kobiet U23. Podopieczne Tomasza Jodki przegrały drugi mecz rundy zasadniczej 0:3 (18:25, 17:25, 19:25) z Budowlanymi Łódź.

Srebrne medalistki MLK poprzedniego sezonu postawiły trudne warunki gry malborskiemu zespołowi. Atomówki były skutecznie odrzucane zagrywką od siatki, zwłaszcza gdy piłki posyłały dobrze dysponowane Angelika Gajer (MVP meczu), Malwina Strońska czy Klaudia Felak. W pierwszych minutach spotkania widać było dużą nerwowość w szeregach Atomu Trefla, co natychmiast przełożyło się na nieznaczne prowadzenie Budowlanych. Jednak gospodynie szybko się pozbierały i doprowadziły do wyrównania. Potem trwała walka punkt za punkt i dopiero po upływie kwadransa łodziankom udało się wyjść na kilkupunktowe prowadzenie, które w miarę upływu czasu powiększały.

Momentami skutecznymi atakami nękała rywalki rozgrywająca bardzo dobre spotkanie Dagmara Dąbrowska. Imponowała również inteligentnymi zagraniami Michalina Sikora, ale to okazało się zbyt mało, by dotrzymać kroku przeciwniczkom. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 18:25.

W drugim secie dominacja gości była już bardziej widoczna. Łodzianki wyglądały na zespół lepiej zorganizowany, dobrze broniący i wyprowadzający skuteczne kontry. Kilkanađcie minut grz pryznioso dziesięciopunktowe prowadzenie Budowlanych (5:15), co podcięło skrzydła Atomówkom. Mnożyły się błędy, nie funkcjonował blok, brakowało asekuracji.

W trzeciej odsłonie gospodynie wreszcie zaczęły grać na miarę możliwości i po kilku minutach osiągnz pierwsze w tym meczu dwupunktowe prowadzenie (7:5). Odpowiedź łodzianek była szybka i skuteczna. Rozegrały się Weronika Mielczarek i Anastazja Szupianiowa, które kończyły każdą piłkę. Dwukrotnie Atomówki zostały zatrzymane blokiem przez Simonę Dreczkę i Gajer. Gdy na tablicy widniał wynik 14:19, zdobycie kompletu punktów przez podopieczne Bartłomieja Dąbrowskiego było już tylko kwestią czasu.