Autor:JG / Chemik; fot. Chemik
  06.11.2016 godz. 12:12

Chemik Police – KS PAŁAC Bydgoszcz 3:0


Siatkarki Chemika bardzo udanie zaprezentowały się po raz pierwszy w swojej hali w tym sezonie. W sobotnim spotkaniu trzeciej kolejki grupy A policzanki wygrały 3:0 (25:21, 25:18, 25:20) z KS PAŁAC Bydgoszcz.

 

Siatkarki drużyny gospodarzy rozpoczęły spotkanie trochę zestresowane, popełniały proste błędy. Z czasem jednak zaczęły grać znacznie skuteczniej w ataku i zbudowały przewagę.

– Musiałyśmy oswoić się z grą przed własną publicznością. Dziewczyny opanowały emocje i poziom naszej gry znacząco się podniósł – wyjaśnia trener Chemika Joanna Mirek.

Przez całe spotkanie wysoką formę utrzymywała Ewelina Kartszun, która od początku sezonu stanowi ostoję młodego Chemika. – Ewelina gra bardzo równo. Trzyma atak, skupienie, dokładnie przyjmuje. W pełni zasłużyła na kolejną nagrodę MVP – mówi Mirek. 20-letnia przyjmująca została wyróżniona statuetką dla najlepszej zawodniczki meczu po raz drugi.

W barwach młodzieżowej drużyny zagrała 19-letnia środkowa Nikola Abramajtys, która na co dzień trenuje z pierwszym zespołem mistrzyń Polski. – Nikola zaprezentowała się solidnie. Grała stabilnie w bloku, wielokrotnie zagrywką utrudniała życie przeciwniczkom – ocenia trenr Chemika.

Po trzech kolejkach Młodej Ligi Kobiet U-23 policzanki mają 6 punktów i zajmują trzecie miejsce, o 2 pkt za Budowlanymi Łódź i o 1 pkt za Legionovią Legionowo. Pałacanki, z jednym punktem, plasują się na 5. pozycji.

POWIĄZANE INFORMACJE

Newsletter