Autor:JG / Budowlani; fot. Budowlani
  06.11.2016 godz. 12:44

Budowlani Łódź – PTPS Piła 3:0


Trzecie zwycięstwo w trzecim meczu odniosły siatkarki Budowlanych Łódź. Pokonały w swojej hali 3:0 (28:26, 25:10, 25:14) PTPS Piła i są samodzielnymi liderkami grupy A Młodej Ligi Kobiet U-23.

 

– Przed meczem byłyśmy nastawione na ostrą walkę. Przygotowywałyśmy się na treningach do tego spotkania. Wiedziałyśmy jak gra zespół z Piły. W końcu rywalizacowałyśmy o to, kto zajmie pierwsze miejsce w tabeli grupy A. Początek meczu, a właściwie cały pierwszy set toczył się na przewagi, więc w dalszym ciągu bojowo podchodziłyśmy do tego spotkania. Drugi i trzeci set udało nam się wygrać bardzo łatwo, z dużą przewagą. Nie spodziewałyśmy się, że tak będzie. Jednak jesteśmy bardzo szczęśliwe, że udało nam się zakończyć tę rywalizację wynikiem 3:0 – powiedziała Malwina Stroińska. 18-letnia przyjmująca Budowlanych została uznana za najlepszą zawodniczkę meczu i odebrała statuetkę MVP.

Po meczu siatkarki sprawiły niespodziankę swojej kapitan Angelice Gajer, kończącej 6 listopada 18 lat. Koleżanki z zespołu i trenerzy odśpiewali rozgrywającej „Sto lat” podrzucali ją do góry, wręczyli prezenty oraz tort w kształcie piłki siatkowej. – Jutro mamy dzień wolny, dlatego trudniej byłoby spotkać się razem. Dzisiejszy dzień okazał się idealny. Śiętujemy zwycięstwo i urodziny naszej kapitan – mówi Stroińska.

W następnych kolejkach zespół trenera Bartłomieja Dąbrowskiego czekają starcia z teoretycznie najsilniejszymi rywalami w grupie. 19 listopada Budowlane zagrają u siebie z Legionovią Legionowo, a 3 grudnia na wyjeździe z Chemikiem Police. – Przed nami dwa trudne mecze. W obu zespołach grają bardzo dobre zawodniczki. Walczymy o to, by nie spaść w tabeli. Nie zmieniamy swojego nastawienia, które cały czas jest bojowe – podkreśla Stroińska.

POWIĄZANE INFORMACJE

Newsletter