Autor:JG / Impel; fot. Impel
  07.11.2016 godz. 20:53  |   0

Poniedziałek z Młodą Ligą Kobiet U-23: Impel Wrocław - Muszyna Proxima Kraków 3:0

Na zakończenie trzeciej kolejki grupy B Młodej Ligi Kobiet U-23 drużyna Impelu Wrocław bardzo pewnie pokonała 3:0 Muszynę Proximę Kraków.

Przełożony z soboty na dzisiaj mecz we Wrocławiu kończył trzecią kolejkę zmagań w grupie południowej Młodej Ligi Kobiet U-23. Liderujący po dwoch kolejkach Impel Wrocław podejmował drużynę Muszyny Proximy Kraków. Ekipa prowadzona przez trenera Rafała Błaszczyka występowała w roli faworyta i nie zawiodła. Wrocławianki zwyciężyły bardzo pewnie 3:0, w poszczególnych setach do 16, 15 i 18. Za najlepszą zawodniczkę meczu (MVP) uznano Magdalenę Ociepę, 17-letnią środkową zespołu gospodarzy.

W pierwszym secie od stanu 7:4 wrocławianki osiągnęły przewagę za sprawą dokładnej gry w każdym elemencie, a as (tradycyjnie już) Sandry Mielczarek i dotknięcie siatki gości pozwoliły Impelkom odskoczyć na 5 punktów (12:7). Dobrze prezentowała się w drużynie Muszyny Weronika Krzysztofiak, która „trzymała” przyjęcie i atak z IV strefy. Mimo niezłej gry przyjezdnych, to jednak przeważnie Impel zdobywał punkty – po atakach Barbary Cembrzyńskiej i Sandry Mielczarek ze skrzydeł oraz Ociepy ze środka siatki (18:12, 21:14). Seta zakończył błąd drużyny z Małopolski (25:16).

Od zaciętej gry rozpoczęła się druga partia, a wynik oscylował wokół remisu. Po wspaniałej akcji, w której swój kunszt pokazały oba zespoły, Mielczarek skutecznym atakiem zakończyła długą wymianę, dając Impelowi prowadzenie 10:8. Od tego momentu gra Muszyny sie posypała i wrocławianki zaczęły osiągać coraz większą przewagę (16:10, 21:14). Nie pomogły niezłe indywidualne akcje drugiej przyjmującej gości Karoliny Wojty, a kolejną długą wymianę znów wygrały wrocławianki. Jej bohaterką została Ociepa, która skutecznie zaatakowała. Set zakończył się pewnym zwycięstwem Impelu 25:15, ale mogła się podobać gra po obu stronach siatki.

4:2 dla Impelu oraz 7:2 po dwóch asach Mielczarek to początek seta trzeciego. Zespół gości się nie poddawał i m.in. po ataku Magdaleny Hokli zblizył się na punkt (11:10). Wówczas jednak zawodniczki trenera Dariusza Pomykalskiego zaczęły się coraz częściej mylić w ataku, co przy stale skutecznej grze wrocławianek ponownie dało gospodyniom większą przewagę. 24. punkt Impelki zdobyły efektownym blokiem Łucji Kuriaty i Mielczarek, a ta druga po chwili zakończyła set i mecz asem serwisowym (25:18).

Impel Wrocław wygrał wszystkie trzy dotychczasowe spotkania i zdecydowanie prowadzi w tabeli grupy B. Wrocławianki zgromadziły 9 punktów i o 3 wyprzedzają siatkarki z Dąbrowy Górniczej oraz o 4 zawodniczki z Bielska-Białej.

Impel Wrocław – Muszyna Proxima Kraków 3:0 (25:16, 25:15, 25:18)
Impel: Flendrich, Cembrzyńska, Ociepa, Jezierska, Mielczarek, Śmidowicz, Stasiak (libero), Gulik (libero) oraz M. Nowak, Wysocka, Kuriata, Świętoń.
Muszyna Proxima: Tkaczyk, Banaś, Krysztofiak, Malinka, Boroń, Wojdyła, Wojta (libero) oraz Rosiek (libero), Hołda, Z. Nowak.