Autor:Jarosław Gniadek; fot. KSZO OSTROWIEC
  19.11.2016 godz. 20:06  |   0

Tie-breakowe dąbrowianki

W starciu lidera z wiceliderem grupy B Młodej Ligi Kobiet U-23 górą Impel. Wrocławianki wygrały z MKS DĄBROWA GÓRNICZA 3:2 (19:25, 25:20, 25:12, 20:25, 15:10).

Liderujące w grupie południowej wrocławianki, tak jak się spodziewały, rozegrały trudny mecz z rywalkami z Dąbrowy Górniczej. Starły się ze sobaą zespoły o podobnej sile, choć przebieg potyczki był nierówny, ekipy wygrywały sety, nawet wysokko, na zmianę. W tie-breaku górą były podopieczne trenera Rafała Błaszczyka, które pozostają niepokonane w tym sezonie i nadal prowadzą w tabeli.

– Myślę, że mecz był fajny dla oka, choć grany zrywami – jednego seta wygrywały wrocławianki, jednego my. Wynik końcowy uważam za sprawiedliwy – mówi nam trener dąbrowianek Dariusz Sobieraj. - W trzecim secie kompletnie nie poradziliśmy sobie z przyjęciem zagrywki i dlatego taki wysoki wynik. W następnym z kolei my dobrze zagrywaliśmy, co ustawiło nam blok-obronę.

Drużyna z Dąbrowy Górniczej już po raz trzeci musiała rozgrywać mecz z tie-breakiem. Przegrała pięciosetówki z BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała i teraz z Impelem, a wygrała z ŁKS Szkołą Gortata. – To pokazuje, że walczymy. Choć głównie ze swoim słabościami. Zdeycdowanie za dużo zespół popełnia błędów. Dziś było ich wprawdzie trochę mniej niż w poprzednich spotkaniach, ale i tak wciąż jeszcze za dużo. No i to falowanie gry. Wciąż musimy pracować nad uzyskaniem stabilności i eliminowaniem błędów. Jak dobrze przyjmowaliśmy, to gra się układała. Jak były z tym kłopoty – gra nie szła, no i pojawiały się też błędy w wystawie – tłumaczy szkoleniowiec MKS.