Autor:JG / BKS PROFI CREDIT; fot. BKS PROFI CREDIT
  10.12.2016 godz. 17:20

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 0:3

W meczu 6. kolejki grupy B BKS PROFI CREDIT przegrał 0:3 (24:26, 23:25, 18:25) z MKS DĄBROWA GÓRNICZA.

Podopieczne trenera Grzegorza Kosatki do dzisiaj zagrały tylko dwa mecze we własnej hali, ale mogły pochwalić się stuprocentową skutecznością. O ile wygrana z KSZO OSTROWIEC nie powinna dziwić nikogo, to zwycięstwo nad Impelem Wrocław musi budzić szacunek. Na wyjeździe jedyna porażka przytrafiła się bielszczankom z Muszyną Proximą Kraków. BKS PROFI CREDIT na półmetku rundy zasadniczej Młodej Ligi Kobiet zajmował drugie miejsce w grupie południowej, wraz z MKS-em tracąc do Impelu 2 pkt. Mecz miał więc duże znaczenie dla układu czołówki tabeli.

Wszystkie trzy sety miały zacięty przebieg, ale w każdym w końcówce lepsze były siatkarki trenera Dariusza Sobieraja. W pierwszej partii bielszczanki obroniły dwie piłki setowe przy stanie 22:24, ale kolejne dwie akcje zakończyły się wygraną MKS. BKS PROFI CREDIT musiał odrabiać straty również w drugiej partii. Tym razem jednak nie udało się doprowadzić do remisu i dąbrowianki wygrały 25:23. W trzecim secie ponownie lepiej prezentowały się przyjezdne, które wyszły na prowadzenie 10:6. Ekipa gospodarzy jednak się nie poddawała i dociągnęła do remisu po 15. Kilka chwil później było po 18 i... od tego momentu bielski zespół stanął jak wryty. Justyna Zych robiła na zagrywce co chciała, a bielszczanki popeniaz mnóstwo błędów. Efektem było siedem punktów z rzędu dąbrowianek i ich zwycięstwo 25:18 w secie i 3:0 w meczu.

Za najlepszą zawodniczkę spotkania uznano Agatę Pietrzkiewicz, przyjmującą z Dąbrowy Górniczej.

Składy drużyn

BKS PROFI CREDIT: Mikoda, Papszun, Rodak, Pustelnik, Śmietana, Miemczok oraz Ponikiewska (libero), Jakubiec, Świerkosz, Śpiewak, Zientara, Kujawiak.

MKS: Babiarz, Dutka, Pietrzkiewicz, Zych, Stalmach, Noszczyk oraz Piątek (libero), Szynkiel, Łebek, Motłoch, Dwornik (libero).