Autor:Jarosław Gniadek; fot. KSZO OSTROWIEC
  10.12.2016 godz. 17:28  |   0

Sobota z Młodą Ligą Kobiet U-23 - grupa B

Wysokie zwycięstwo lidera Impelu Wrocław w Ostrowcu Świętokrzyskim. Rewanż dąbrowianek na bielszczankach i pozycja wicelidera.

Liderujące w grupie południowej siatkarki Impelu Wrocław w szóstej kolejce meczów nie miały problemów z odniesieniem zwycięstwa. Podopieczne trenera Rafała Błaszczyka jechały do Ostrowca Świętokrzyskiego zdecydowanie w roli faworytek i na boisku całkowicie to potiwerdziły. Przez całe spotkanie kontrolowały przebieg wydarzeń, a ostrowczanki tylko w drugim secie nawiązały z nimi walkę. Wrocławianki zwyciężyły 3:0, w poszczególnych partiach do 10, 22 i 14. Najlepszą siatkarką meczu (MVP) została Barbara Cembrzyńska, przyjmująca z Wrocławia.

Na pozycję wicelidera, ze stratą 2 pkt do Impelu, awansowała drużyna MKS Dąbrowa Górnicza. Zawodniczki trenera Dariusza Sobieraja z nawiązką zrewanżowały się bielszczankom, z którymi przegrały u siebie w pierwszej kolejce po tie-breaku. Tym razem, choć mecz był bardzo wyrównany, zakończył się po trzech setach. Dąbrowianki wygrały w poszczególnych partiach do 24, 23 i 18, a statuetkę MVP dla najlepszej zawodniczki otrzymała przyjmujaca MKS-u Agata Pietrzkiewicz.

Trzecie spotkanie z szóstej kolejki w grupie B, Muszyna Proxima Kraków – ŁKS Szkoła Gortata Łódź, zostało przełożone na 14 stycznia.