Autor:JG / Chemik; fot. Chemik
  10.12.2016 godz. 22:37  |   0

Chemik Police – Legionovia Legionowo 3:1

W 6. kolejce Chemik Police pokonał Legionovię Legionowo 3:1 (25:19, 25:23, 25:27, 25:13) i został nowym liderem grupy A.

Pierwszy set spotkania w Policach był dość dziwny. Obie drużyny miały problemy z utrzymaniem poziomu gry. Chemik świetnie zaczął, później jednak przytrafił mu się przestój. Przy stanie 16:16 w polu serwisowym dwa ważne oczka zdobyła Magdalena Stysiak. W końcówce natomiast serią świetnych zagrywek popisała się Ewelina Karsztun. Policzanki dodatkowo wykorzystywały kontry, dzięki czemu wygrały do 19.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęły podopieczne trenera Wojciecha Lalka. Udało im się wypracować kilka oczek przewagi i Joanna Mirek poprosiła o przerwę dla Chemika. Jej drużyna stopniowo odrabiała straty. Ponownie w polu serwisowym przypomniała o sobie Karsztun. Policzanki wreszcie dociągnęły do remisu po 21. W końcówce partii dobrze zagrywała Adrianna Wróblewska, a ostatni punkt, na 25:23 zdobyła Stysiak.

Trzeci set był najbardziej zacięty. Do połowy korzystniej prezentowały się siatkarki z Legionowa, później inicjatywę przyjęły gospodynie. Pod koniec miały nawet piłkę meczową, jednak nie udało im się jej wykorzystać. Legionovia zagrała odważnie w ataku i wygrała partię na przewagi.

Podopieczne Joanny Mirek nie podłamały się. Kolejny set rozpoczęły bardzo przekonująco. Skuteczna w ataku była Aleksandra Długosz, która wielokrotnie znajdowała dziury w bloku przeciwniczek. Dokładała do tego silną zagrywkę z wyskoku. Policzanki zwyciężyły wysoko, do 13 i zgarnęły komplet punktów. Dzięki temu awansowały na pierwszą pozycję w tabeli.