Autor:JG / Chemik; fot. Chemik
  16.12.2016 godz. 20:50

Chemik Police przed debiutem w roli lidera


W siódmej kolejce Młodej Ligi Kobiet U-23 Chemik Police zagra jako lider grupy A. W sobotę jego rywalem będzie zespół PTPS Piła.

 

Przed tygodniem, w 6. kolejce policzanki pokonały 3:1 liderujące wówczas siatkarki z Legionowa. Dzięki temu to Chemik wskoczył na szczyt tabeli grupy północnej i o 3 punkty wyprzedza Legionovię.

– Intensywnie pracowałyśmy w trakcie treningów i cieszę się, że jesteśmy liderem. Postaramy się jak najdłużej pozostać na pierwszym miejscu – mówi [rzyjmująca Chemika Aleksandra Długosz.

– Mam nadzieję, że dziewczyny nie stracą koncentracji przez to, że pierwszy raz w tym sezonie liderują. Czeka nas trudny mecz z Piłą, nie możemy zlekceważyć przeciwnika – zaznacza trener policzanek Joanna Mirek.

Pilanki zajmują piąte miejsce w tabeli. Podopieczne trenera Andrzeja Zapaśnika zgromadziły 9 punktów. Do tej pory dwukrotnie pokonały 3:0 Atom Trefl Malbork oraz wygrały u siebie 3:2 właśnie z Chemikiem.

– To był nasz najsłabszy mecz. Popełniałyśmy za dużo błędów i poniosłyśmy konsekwencje. Dlatego w sobotę musimy być skoncentrowane – dodaje Mirek.

POWIĄZANE INFORMACJE

Newsletter