Autor:JG; fot. MKS
  26.01.2017 godz. 20:44

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – Impel Wrocław 3:1


Porażka lidera Impelu Wrocław w Dąbrowie Górniczej na początek 9. kolejki grupy B Młodej Ligi Kobiet U-23.

 

Podobnie jak w grupie północnej, tak i w południowej przedostatnia kolejka meczów sezonu zasadniczego rozpoczęła się już dzisiaj. Prowadzące w tabeli siatkarki Impelu Wrocław pojechały na trudne spotkanie do Dąbrowy Górniczej. Podopieczne trenera Rafała Błaszczyka z pewnością mogły się obawiać tego starcia, bo dwa miesiące temu u siebie pokonały dąbrowianki dopiero po tie-breaku. Mecz od początku był zacięty. Drużyny podzieliły się dwoma pierwszymi setami, wygrywając je na przewagi (28:26 dla MKS i 26:24 dla Impelu). W trzecim nieznacznie lepsze (25:22) okazały się podopieczne trenera Dariusza Sobieraja, a w czwartym wrocławianki już pękły – dąbrowianki wygrały go wysoko, do 15. Statuetkę MVP dla najlepszej siatkarki w meczu otrzymała Sandra Łebek, niespełna 18-letnia rozgrywająca MKS.

MKS odniósł piąte z rzędu zwycięstwo i zrównał się punktami z Impelem. Wrocławianki zachowały prowadzenie dzięki lepszemi bilansowi setów. Oba zespoły o 5 punktów wyprzedzają BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała, który ma do rozegrania jeszcze dwa mecze.

Pozostałe spotkania 9. kolejki grupy B odbędą się w sobotę. BKS podejmie ŁKS Szkołę Gortata Łódź, a KSZO OOSTROWIEC zagra z muszyną Proximą Kraków.

POWIĄZANE INFORMACJE

Newsletter