Autor:Jarosław Gniadek; fot. KSZO
  28.01.2017 godz. 15:46

Sobota z Młodą Ligą Kobiet – grupa B


Zwycięstwa BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała i Muszyny Proximy Kraków w 9. kolejce grupy południowej MLK.

 

To już przedostatnia kolejka sezonu zasadniczego. Dzisiejsze mecze jednak nie dały nowych odpowiedzi na pytania dotyczące play-off. Wciąż nie wiadomo, kto jakie miejsce zajmie w czołowej trójce i który zespół jako czwarty awansuje do drugiej fazy rozgrywek.

W Bielsku-Białej BKS PROFI CREDIT bez kłopotów rozbił ŁKS Szkołę Gortata Łódź 3:0. Podopieczne trenera Grzegorza Kosatki dominowały na boisku w każdym secie i wysoko wygrały kolejne partie do 19, 11 i 16. Na najlepszą zawodniczkę spotkania wybrano niespełna 17-letnią przyjmującą BKS Patrycję Papszun.

Łodzianki zajmują czwarte miejsce w tabeli i bardzo potrzebują punktów, by zapewnić sobie awans do play-off. W tym spotkaniu jednak rywalki były od nich dużo mocniejsze i ekipa trenera Wojciecha Blomberga ani przez chwilę nie mogła realnie myśleć o wywiezieniu z Beskidów choćby jednego oczka. Bielszczanki zgarnęły całą pulę i na 2 punkty zbliżyły się do wyprzedzających je zespołów Impela Wrocław i MKS DĄBROWA GÓRNICZA. Rywalizacja o poszczególne lokaty w czołowej trójce będzie więc trwała do końca.

Tak samo ma się sprawa z ostatnim premiowanym awansem miejscem. Po dzisiejszych potyczkach przewaga łodzianek nad Muszyną Proximą Kraków stopniała do punktu. Krakowianki jednak pewnie liczyły na więcej i spodziewały się, że dogonią ŁKS. Pojechały bowiem do Ostrowca Świętokrzyskiego na spotkanie z ostatnią drużyną grupy B. Zawodniczki KSZO do tej pory nie zdobyły żadnego punktu i już dawno straciły szanse na poprawienie swej lokaty, ale dzisiaj zagrały niezwykle ambitnie. Ostrowczanki pokazały charakter i wyrwały rywalkom punkt. Przegrały, ale dopiero po tie-breaku – 2:3 (25:17, 15:25, 19:25, 30:28, 10:15). Za najlepszą siatkarkę meczu uznano niespełna 16-letnią przyjmującą Muszyny Proximy Weronikę Krzysztofiak.

W czwartek w pierwszym spotkaniu 9. kolejki grupy B MKS DĄBROWA GÓRNICZA wygrał 3:1 z Impelem Wrocław.

POWIĄZANE INFORMACJE

Newsletter