Autor:JG; fot.
  18.02.2017 godz. 15:22  |   0

Impel Wrocław wygrał mecz i grupę

Siatkarki Impelu Wrocław pokonały w ostatnim meczu fazy zasadniczej BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 3:0 (25:19, 25:21, 25:17) i wygrały grupę południową Młodej Ligi Kobiet U-23.

Bielszczanki jechały do Wrocławia na ostatni mecz sezonu zasadniczego jeszcze z szansą na zajęcie pierwszego miejsca w grupie B. Kiedy jednak wybiegały na boisko, już jej nie miały. Zdążyło bowiem już się zakończyć spotkanie Muszyny Proximy Kraków z MKS DĄBROWA GÓRNICZA. Dąbrowianki wygrały 3:2 i zdobyte 2 punkty pozwoliły im odskoczyć od bielszczanek na 4 oczka. Wciąż jednak miały o co walczyć siatkarki gospodarzy. Gdy rozpoczynało się starcie, podopieczne trenera Rafała Błaszczyka traciły do będących na 1. miejscu dąbrowianek 2 pkt.

W grudniu w Bielsku-Białej podopieczne trenera Grzegorza Kosatki pokonały Impel 3:2. Tym razem nie okazały się dla wrocławianek tak trudnym przeciwnikiem. W pierwszym secie praktycznie od początku zarysowała się przewaga ekipy gospodarzy, która prowadziła 6:3, 9:5 i 13:8. Bielszczankom udawało się nieco niwelować straty, lecz impelki konsekwentnie punktowały i wygrały 25:19. Najwięcej walki było w drugim secie. Przez dłuższą chwilę rywalizacja toczyła się punkt za punkt, a BKS nawet prowadził. Od stanu 9:8 jednak wrocławianki odskoczyły rywalkom i utrzymywały 3-4 pkt przewagi. Przyjezdne zdołały jeszcze zbliżyć się na punkt (20:19), ale Imepl wygrał 25:21. W trzeciej partii odjazd wrocławianek zaczął się wcześniej, już przy stanie 6:5. Dość długo różnica oscylowała wokół 3 pkt, lecz pod koniec seta wzrastała i gospodynie zwyciężyły 25:17.

Za najlepszą zawodniczkę spotkania uznano Barbarę Cembrzyńską, przyjmujacą Impelu Wrocław.

Wygrana Impelu 3:0 oznacza, że to wrocławianki wygrały grupę B. Drugie miejsce zajął MKS DĄBROWA GÓRNICZA, a trzecie – BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała.