Autor:JG; fot. Legionovia
  18.02.2017 godz. 18:51  |   1

Legionovia Legionowo najlepsza w grupie północnej

Siatkarki Legionovii Legionowo pokonały w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego z Eneą PTPS Piła 3:0 i wygrały grupę A Młodej Ligi Kobiet U-23.

Na spotkanie do Piły drużyna Legionovii jechała, zajmując 2. miejsce w tabeli grupy północnej, ze stratą 3 punktów do Chemika Police. Chcąc wygrać grupę, podopieczne trenera Wojciecha Lalka musiały dzisiaj wygrać z Eneą PTPS bez straty seta. Udało się. Legionovia wygrała 3:0 (25:18, 25:21, 25:18) i do play-off przystąpi z pierwszej lokaty.

Pilanki dzielnie walczyły punkt za punkt do remisu 10:10 w pierwszym secie. Wówczas "Laleczki" zdołały nieco odskoczyć i z czasem powiększały różnicę punktową. W drugiej partii siatkarki gospodarzy wytrzymały wymianę ciosów do stanu 14:14. Wtedy przyjezdne seriami 4 i 3 kolejnych punktów załatwiły sprawę. Pilanki jednak walczyły do końca i obroniły cztery setbole. W trzeciej partii Legionovia dominowała już niemal od samego początku. Podopieczne trenera Andrzeja Zapaśnika wybroniły trzy meczbole, ale skapitulowały. Skńczyły sezon na 5. miejscu w grupie.

Statuetkę MVP dla najlepszej zawodniczki meczu otrzymała Paulina Sobolewska, przyjmująca Legionovii.