Autor:JG; fot. KS PAŁAC
  05.04.2017 godz. 21:54

Środa z MLK - KS PAŁAC i Legionovia bliżej turnieju finałowego


W pierwszych meczach drugiej rundy play-off Młodej Ligi Kobiet U-23 zwycięstwa odniosły drużyny KS PAŁAC Bydgoszcz i Legionovii Legionowo. Jednak dopiero po tie-breakach.

 

Zacięta walka toczyła się w pierwszych spotkaniach drugiej rundy play-off MLK. W obu do wyłonienia zwyciężczyń potrzebne były tie-breaki. Zwycięstwa odniosły zespoły KS PAŁAC Bydgoszcz i Legionovii Legionowo, przy czym triumf tych drugich jest o tyle cenniejszy, że odniesiony na wyjeździe.

Legionowianki po raz trzeci w obecnych rozgrywkach MLK pokonały drużynę Budowlanych Łódź. Po dwóch wygranych w sezonie zasadniczym teraz zwyciężyły w pierwszym starciu decydującej fazy rywalizacji o występ w turnieju finałowym młodzieżowych mistrzostw Polski U-23 (który zresztą odbędzie się w Legionowie). Podopieczne trenera Wojciecha Lalka pokonały łodzianki 3:2 (25:21, 20:25, 19:25, 25:17, 15:12). Za najlepszą siatkarkę meczu uznano Katarzynę Niderlę, środkową Legionovii.

Po raz drugi w tym sezonie drużynie KS PAŁAC udało się pokonać Chemika Police. O ile jednak wygrana 3:0 pod koniec rywalizacji w grupie była dużą niespodzianką, o tyle o dzisiejszym zwycięstwie, zwłaszcza po wyeliminowaniu przez bydgoszczanki Impelu Wrocław w I rundzie play-off, już tak nie można powiedzieć. Siatkarki trenera Rafała Gąsiora wygrały z Chemikiem 3:2 (25:23, 23:25, 14:25, 25:19, 15:13), a statuetkę MVP dla najlepszej zawodniczki spotkania odebrała Paulina Bałdyga, rozgrywająca KS PAŁAC.

Mecze rewanżowe odbędą się 12 kwietnia w Legionowie i Policach.

 

 

 

POWIĄZANE INFORMACJE

Newsletter